Web-Stat

Montag, 27. Juli 2009

everhere...




Citeodata.
Sintem catalogati drept paria.
Ratatii vietii.
Oameni fara capatai.
Neseriosi.
Toata lumea uita insa ca poate ca avem un rost al nostru.
Noi, cei fara liniste si supusenie, in lumea asta.
Poate ca sintem aici doar pentru a dovedi ca inca se poate.
Ca viata asta nu e un etern drum in coloana, dupa o muzica scrisa de altii.
Ca se poate si altfel, nu doar intr-un singur fel, comod pentru altii.
Ca "crede si nu cerceta" e pentru cei nascuti morti.
Ca lumea e facuta din lupi si oi.
Lupul nu se doreste oaie.
Dar oaia jinduie sa fie lup.
Iar unii sint aici sa-i reaminteasca ca ar fi putut alege altfel.
Si ca niciodata nu e tirziu.
Nu prea tirziu.
Ca mai exista vint.
Ca mai exista flacara.
Ca sintem nascuti sa castigam.
Nu sa fim striviti de viata.
***
Citeodata, in momente speciale, veti simti.
Adierea rece, libera si proaspata.
Sau usoara arsura, totusi profunda.
Si atunci veti sti.
Ca unul dintre noi, cei vesnic nelinistiti, a trecut prin viata voastra.
Pentru a va aduce aminte ca sinteti vii.
Si mai puteti inca alege.
***
Si.
Poate veti arata mai multa intelegere pentru povara de-a aduce aminte de viata oamenilor, decit invidie pentru libertatea de miscare a celor care fac asta.

today/ azi



Astazi am observat ca "Marginea Noptii" a trecut de 3000 de vizite.
Nu vreau sa multumesc nimanui in mod deosebit.
Ci tuturor celor care au trecut pe aici, la fel de mult.
Sinteti toti la fel de importanti pentru mine.
...caci e foarte important pentru mine sa vad ca nu sint singurul destul de..."bolnav" sa vad lumea asa cum e ea.
MULTUMESC!

Gavrila Garcea Marcheaza



Gavrila Garcea Marcheaza....!
Inca o data.
La fel de tipic si clar ca oricind.
La ei nu poate fi vorba de vremuri bune sau rele.
In marea majoritate ies la fel de prosti din academia aia indiferent de vremuri.
Am dat de o distinsa domnisoara.
Care arbora un tricou kinky mulat pe niste dotari e drept destul de impresionante.
Loud-And-Proud absolvent of the Al. I. Cuza Police Academy.
Care arbora o descriere interesanta:
***
"Cand te bagi in patul tau sa te rogi la Dumnezeu.
Sa te rogi si pentru mine sa ajung in pat la tine."
***
Oare garcimea rromana are asa probleme di siechs, incit e nevoie de ajutoare divine pentru a intra si ei in patul vre-unui amarit, cu ginduri necuvenite la adresa contribuabilului, si intentii explicit-sexuale?
Probabil, chiar la vederea unei superbe june superdotate mamar, cind auzi de meserie, iti moare pasiunea.
O fi aflat lumea, si nu mai vrea.
Si acum se gindesc ca doar o interventie divina poate sa-i ajute si pe ei/ele sa fie fututi.
La propriu.
Ca la figurat....ar trebuii sa nu mai poata sedea in onoratele si multdecoratele dosuri ale domniilor lor.
***
Acuma serios vorbind.
Cit de mult poate dispera meseria de politist o tinara domnisoara, altfel bunutza, incit sa roage lumea sa se gindeasca inaintea somnului ca si ei i-ar trebuii un pic de oaresce?
Se zice ca prostii au mintea odihnita. Iata insa ca infestarea cu garcism poate obosi pina si mintea unui prost...
***
In rest, LOL la toata lumea...si la gara!