
Freitag, 11. September 2009
Donnerstag, 10. September 2009
10 septembrie

Am rapit una din cele 7 vieti ale unui inger.
Si am pus-o la pastrare.
La fosilizat.
In sufletul meu.
Intr-un 10 septembrie cald, senin, si deosebit.
Atunci, demult.
***
Iubim ingerii.
Insa, niciunul nu ne dorim, de fapt, atingerea lor.
Urmele pe care le lasa sint prea adinci, prea permanente.
Si rau e ca tot ce urmeaza dupa, raportam si comparam cu acea unica atingere.
Dienstag, 8. September 2009
sometimes...

Sometimes we shine like stars
Then we fade away
Reaching for a new day
Blowing the past away...
***
Uneori ne cuprinde toamna.
Simtim cu vantul ne vestejeste sufletul.
Frunzele moarte se aseamana vietii trecute pe care calcam.
Miroase a frig, a incremenire.
Nu e neplacut, e chiar un miros linistitor, insa intotdeauna constientizam ca aduce cu el moartea.
Ne asemuim cu frunzele, purtate de vint.
Intotdeauna in jos, chiar daca nu imediat.
Spre contopirea cu insasi viata, natura.
Si uitarea.
Abonnieren
Posts (Atom)